Sansevieria – roślina nie do zdarcia

Sansevieria – roślina nie do zdarcia

Przedstawiamy roślinę, która cieszy się niezwykle niewymagającym stylem życia. Sansevieria podbija serca wielu osób, które chcą cieszyć się piękną, zieloną przestrzenią w swoich domach, ale jednocześnie nie mają zdolności do uprawy lub po prostu nie mają na to za dużo czasu. Dlaczego często mówi się o niej, że jest nie do zdarcia – o tym dowiesz się właśnie tutaj!

Sansevieria – zieleń, którą pokochasz

Jest to wieloletni rodzaj rośliny, która charakteryzuje się mało wymagającymi warunkami uprawy. Nie wymaga częstego podlewania i słonecznego stanowiska, w przeciwieństwie do innych domowych kwiatów, które potrzebują dużo wody i słońca, aby móc cieszyć się ich pięknem. Sansevierię wystarczy podlewać 1 raz w tygodniu lub 1 raz na trzy tygodnie, w zależności od temperatury otoczenia. Ciepłe powietrze sprawia, że roślina pochłania więcej wody, co oznacza równocześnie częstsze podlewanie. Przy niższych temperaturach wystarczy dostarczyć jej wodę 1 raz na dwa-trzy tygodnie.

To nie jedyny powód, dla którego Sansevierię nazywa się rośliną nie do zdarcia. W przeciwieństwie do wielu domowych roślin, sprawdzi się w bardziej zacienionych miejscach, ponieważ świetnie radzi sobie bez intensywnego światła słonecznego. Warto jednak pamiętać o tym, że ten gatunek nie lubi zimnych przeciągów, dlatego nie stawiajmy jej w pobliżu często otwieranych okien czy drzwi. Mróz i przelanie to właściwie jedyne czynniki, jakie mogą negatywnie wpłynąć na Sansevierię.

Dzięki swoim właściwościom, ta wyjątkowa roślina może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat – często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pięknie ozdobi zarówno nasze domy i mieszkania, jak i biura, centra handlowe czy gabinety. Możemy też wybierać pośród wielu odmian, które zachwycają różnorodnością. Najbardziej znanymi są odmiany gwinejska i długokwiatowa, które charakteryzują się długimi, zielonymi i mięsistymi liśćmi zakończonymi jasną obwódką. Równie efektowne są także odmiany moonshine czy cylindryczna, które są nieco mniejsze, ale równie okazałe i dekoracyjne.